top of page
VERO7084-Vylepšené.jpg

O mne

"Človeka v živote formujú skúsenosti, ľudia, ktorých stretne a ktorými sa obklopí. Často sa spomína cesta ako cieľ. My na tej ceste sme už od narodenia. Na nej stretávame ďalších ľudí. Niektorých len minieme, pri niektorých sa zastavíme a s niektorými určitý úsek cesty prejdeme.

Môj cieľ? Kráčať.​"

Rodičia a starí rodičia vytvárali základnú platformu pre budovanie môjho vzťahu k hudbe a to prostredníctvom folkóru. Všetko, čo som sa od nich naučil som postupne zúročoval na speváckych súťažiach. Neskôr ako huslista v detskom súbore DFS Vartášik a v dospeláckom FS Hont z Krupiny. Okrem toho som spolupracoval a účinkoval s rôznymi ďalšími folklórnymi skupinami z regiónu.

Po skončení gymnázia som v roku 2006 začať študovať v Nitre na UKF Etnológiu a Etnomuzikológiu. O rok neskôr som si pridal aj  husle na konzervatóriu. Na 11 rokov sa Nitra stala mojím domovom. Tu sa hudba v mojom živote naplno ukotvila a začal som jej venovať prioritnú pozornosť. Okrem folklóru som ako huslista začal objavovať pop, klasiku a jazz. Otvorili sa mi iné možnosti. Spolupráce s Katkou Hasprovou, Evkou Pavlíkovou, Desmodom, Mikom Hladkým, Tomášom Bezdedom a s ďalšími známymi slovenskými umelcami. Skúsenosti. Jeden semester som strávil vo Viedni štúdiom jazzových huslí. 

V roku 2017 som sa presťahoval do Bratislavy, kde aj momenálne pôsobím. Mesto, ktoré podľa mňa vrámci Slovenska poskytuje najviac možností uplatniť sa. A to nielen pre muzikantov. Ako huslista účinkujem v SND v hre "Dobrodružstvo alebo zmierenie pri Obžinkoch", vediem svoju cimbalovku. Podarilo sami vycestovať na turné pro Británii s ČNSO, s ktorým sme hrali hudbu k filmu Harry Potter a kameň mudrcov. Na prelome rokov 2019/2020 som bol tiež na turné s Vienna Symphonieta po Číne. Môj posledný (pre mňa) významný počin je nahratie môjho albumu. Ten som nahral s cimbalovkou a je to akýsi návrat k domovu. K Hontu. 

"Som tu, aby som bol originálnou
súčiastkou tohto sveta a nie
ďalšou kópiou."

                                          - Milan Veróny

Garaj.jpg

Prof. Bernard Garaj

Etnomuzikológ, Dekan FF v Nitre

Milana Verónyho som vnímal od  nášho prvého stretnutia na pôde Filozofickej fakulty UKF v Nitre ako študenta , ktorý bol nielen očarený hudbou, ale ktorý bol pre ňu ochotný urobiť viac než ktokoľvek iný. V jeho prípade to znamenalo vymeniť vysokoškolské lavice za štúdium na konzervatóriu. Odvtedy sledujem pozorne jeho umelecký vývin a som presvedčený, že v hudbe našiel sám seba a že jeho poslucháči i priaznivci sa môžu znovu a znovu tešiť na nové stretnutia s jeho interpretačným majstrovstvom.  

15879512_10211694346457875_1109931885_n.

Eva Pavlíková

herečka

Milan ma doprevádzal viackrát na mojom Vianočnom koncerte v Nitrianskej synagóge. Okrem toho, že je to krásny a sympatický chlapec, je výborný muzikant, ktorý si vie získať publikum a získať sympatie. Ako primáš svojimi nápadmi a pripomienkami kapelu viedol k novému, modernejšiemu prejavu, určite ovplyvnenému jeho štúdiom vo Viedni. Viem, že Milan sa zaoberá aj jazzom a inými žánrami hudby. A to tiež určite prispelo k novému vyzneniu skladieb v cimbalovke.  Páči sa mi, že je mysliaci muzikant, zodpovedný, spoľahlivý a nesmierne talentovaný. Veľmi mu držím palce a verím, že o Milanovi Verónym ešte počuť budeme. A ja si s ním ešte určite niekedy zahrám a bude mi cťou.

fotka 1.JPG

Mário Kuly Kollár

spevák, Desmod

Milan Okrem toho, že je skvelý človek, je aj veľký profesionál a vynikajúci hudobník s ktorým je radosť spolupracovať. Pracovali sme spolu na viacerých projektoch a vždy to bolo veľmi úspešné.

Fxfotor.jpg

Karol Félix

akademický maliar

Milana Verónyho som spoznal vďaka práci. Výtvarné umenie a hudba majú veľa spoločného a tak bolo len otázkou času, kedy sa naše cesty pretnú...Mal som možnosť oceniť jeho hudbu pri viacerých vernisážach a iných príjemných priateľských stretnutiach. Myslím, že Milan je výborný a charizmatický muzikant, ktorý má hudbu v rodine, miluje ju a z jeho hrania to je cítiť. A srdiečko v umení je vždy to najdôležitejšie... Teším sa na ďalšie stretnutia...

Katka H..JPG

Katarína Hasprová

speváčka

Milanko je skvelý multižánrový

muzikant, preto ho využiíame my, speváci,  na rôznych koncertoch. Ja som s ním odspievala dva koncerty v synagoge s veľkou kapelou, ale aj vystúpenia v komornom zloženi, napriklad so židovskou tématikou, šansóny, cigánske piesne, alebo rozlúčku s J. Bednárikom v Opere SND.
Mám ho veľmi rada aj ako človeka a kamaráta :-)

12179747_10207655710300349_1317666263_n.

Jureš Líška

hudobník, producent a líder kapely Fallgrapp

Pamätám si na prvé stretnutie. Mladý chlapec s úprimným úsmevom, ktorý hral ako druhý huslista vo folklórnom súbore, no už vtedy vykazoval brilantné technické zručnosti. Dnes je jasný dôkazom toho, ako láska k hudbe skĺbená s mimoriadnym citom pre detail dokáže muzikanta posunúť na špičkovú úroveň.

original.jpg

​Štefan Bernát

Nadácia kvapka nádeje

Mal som to potešenie zažiť umenie p. Verónyho a jeho umeleckých kolegov na korporátnych, rovnako ako súkromných podujatiach, na veľkých verejných akciách, ako aj na neformálnych osobných stretnutiach a zakaždým som obdivoval vysokú mieru profesionality a zároveň empatie, ktorú prejavili okamžitým adaptovaním svojho vystúpenia, v záujme dosiahnutia maximálnej spokojnosti a umeleckého zážitku divákov.   Všetky vystúpenia, ktoré som mal možnosť vidieť a počuť sa vyznačovali skvelou atmosférou, bezprostrednosťou a úzkym spojením umelca s divákom.

bottom of page